Umów się na wizytę +48 695 665 939

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii zajmująca się poprawą estetyki uzębienia. W tym celu można wykonać następujące zabiegi stomatologiczne:

usmiech.jpg

Kandydatami kwalifikującymi się do wybielania są pacjenci z naturalnie żółtymi zębami lub z występującymi przebarwieniami, z osadami wywołanymi wiekiem, paleniem tytoniu i innymi czynnikami. Przed rozpoczęciem wybielania należy usunąć kamień nazębny a wszystkie ubytki powinny być zabezpieczone co najmniej tymczasowymi wypełnieniami. Pacjenci z odsłoniętymi szyjkami z powodów chorób przyzębia powinni mieć skróconą szynę wybielającą lub założone wypełnienia na obszary wrażliwe, aby uniknąć nadwrażliwości szyjek zębów. Pacjenci, którzy wymagają założenia nowych wypełnień powinni odczekać co najmniej dwa tygodnie po skończonym wybielaniu aby nowy jaśniejszy kolor ustabilizował się i można było dobrać identyczny odcień wypełnienia.

W czasie wybielania należy zaniechać używania tytoniu, kawy, herbaty, Coli, czerwonego wina oraz pokarmów zawierających silne naturalne barwniki (np. buraki). Te silnie barwiące substancje mogą opóźnić proces wybielania i zmniejszyć jego efekt. Zalecane jest stosowanie "białej diety".

Przeciwwskazania do wybielania zębów:

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.