Umów się na wizytę +48 695 665 939

Protetyka

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem braków zębowych oraz przywracaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych. Istotne jest uzupełnianie nawet pojedynczych braków zębowych, gdyż w następstwie utraty zęba dochodzi do przemieszczeń poziomych (przechylanie się zębów w stronę luki) i pionowych (ząb pozbawiony antagonisty, z którym jest w zawsze w kontakcie wysuwa się w górę lub w dół w ramach dążenia do kontaktów z zębami przeciwstawnymi).

IMG_8715_n_s.jpg

W ramach usługi protetycznej wykonuję:

Cyrkon jest biokompatybilnym, biozgodnym materiałem, nie wywołuje żadnych uczuleń, a przy tym wykazuje najmniejszą przyczepność płytki bakteryjnej - dzięki temu dziąsło jest całkowicie zdrowe i naturalne.

Cyrkon w największym stopniu upodobnia się do zębów sąsiednich. Jest jedynym materiałem, który załamuje światło (a nie odbija go), dzięki czemu można lepiej dobrać kolor, osiągając lepszy efekt kosmetyczny.

Prace z cyrkonu skierowane są do pacjentów ceniących estetykę.

Wykonuję również następujące prace protetyczne:

W moim gabinecie stosuję wzmocnienie stabilności protez całkowitych (szczególnie protezy dolnej) specjalnymi implantami protetycznymi.

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.